2018

CENTRAL NORTH

First, Conroe

Maxine Carnwell
Ida De Ran
Aline Hill
Virginia Hoke
Jane Martin
Dorothy McEntire

First, Prairie View

Ella Weaver

Friendship

Joy Gernandt
Shirley Goad
Judy Muchinski
Violet Ross

Journey Of Faith

Anna Maude Jackson

Spring Woods

Maxine Negrin
Carol Lucas
Katherine Marsh

Metropolitan

Portia Gipson

John Wesley

Jennifer Green

Rosehill

Sunny Brautigam

Lake Houston

Doris Wood

CENTRAL SOUTH

Blueridge

Alma Green

Boyton Chapel

Mercena Jordan
Zerlene Maxey

Chapelwood

Shirley Gibson
Denise Grove
Ruth Harrison
Ellen Phillips
Rosalee Sisson
Rita Spencer

Fairbanks

Earlen North

Fair Haven

Betty Daniels

Grace (Heights)

Kay Wilson

Mt. Vernon

Johnnie V. Thomas Miller

Pleasantville

Louise Johnson
Edith J. McAdams

Riverside

Clara Townsend Hayes
Naomi Blocker McKnight
Princela Wooten May

St. Luke

Effygen Bull

St. Phillips

Marilyn Curtis
Vivian Oliver

St. Stephens

Nancy Buck
Elizabeth Huebner

Sloan Memorial

Piccola James
Dorothy Sanders
Nadine Young Thompson

Trinity East

Marlene Mosby
Rubye Newton
Vivian Wilson

 

EAST

Burkville

Sue Perkins

Carthage

Virginia Kyle

Mildred McCrary

Lufkin (St. Paul’s)

Nancy Studinski

Vickie Paul

Joy Ladd
Bonnie Killam
Trinity
Katy Kettler
Nacogdoches
Judy Pitts
Carolyn EricsonKittie Dobbs
Mazie Farmer
Lovelady Circuit
Lizzie Rucker
Cornelia J. Wooten
Shady Chapel
Pat Girsh
Shelbyville
Jane Louise Broadnax

SOUTH DISTRICT

Community of Love, UMC
Beverly Joseph*
Asbury UMC
Dixie McAdams

SOUTHEAST DISTRICT

FIRST BEAUMONT

Bobbie True

ST. JAMES FIRST, BEAUMONT

Ketherine Cunningham
Myrtle Duplanter
Clarissa Miller
FIRST, BUNA
Patricia Whitman
FIRST, NEDERLAND
Lois Cottingham
Julia Nita Franke
Ruth Tannehill

WESLEY, NEDERLAND

Sandra Lynn Gray Rogers

FIRST, ORANGE

Ruth Berry
Heather Cox
Agnes Gothia
Paula Parish

BARNES MEMORIAL, PORT ARTHUR

Betty Milson

ST. PAUL, PORT ARTHUR

Maude Womack
Verdene Young

TEMPLE, PORT ARTHUR

Frances Glaze

FIRST, PORT NECHES

Nancy Granger
Evelyn Romberg
Betty Tenner
Alletta Thompson
Charlene Williams

SOUTHWEST DISTRICT

Newman Chapel United Methodist Church
Veola McDade
Catherine Williams
Bridgett Pink
Shelia Crabbee
Bear Creek United Methodist Church
Dottie Kessinger
St. Peters United Methodist Church
Lou Moore
Joyce Briscoe
Terry Adams

WEST DISTRICT

A&M UMC   
Marge Leinhart
Ann Marsh
Rev. Bob Waters
Katherine Wigington
Huntsville First UMC
Jeanne Anderson
Bishop Ben Chamness
Barbara Crout
Rev. Scott Dornbush
Brenham UMC
Betty Brisbin
Georgia Standifer
Marlin UMC
Mary Lynn Powell
Bryan First UMC
Mildred Kennedy
Helen Standley
Wesley Memorial Huntsville UMC
Tom Farrior
Peggy Sloat
Cameron UMC
Lela Henderson
*Former president of district.